facebook-pixel-for-wordpress-242349285484848.zip

Bubbelprovning med övernattning

Tillsammans lär vi oss grunderna om mousserande vin och vad som skiljer de olika sorterna åt, vi provar utvalda mousserande vin och champagne och får samtidigt höra lite om vår huschampagne Taittingers spännande historia.
I paketet ingår även logi, en 4-rätters middag, tillgång till spaavdelningen och vår stora frukostbuffé

  • Champagneprovning där vi lär oss grunderna och skillnaden mellan olika mousserande vin
  • Logi i dubbelrum
  • Frukost
  • 4-rättersmiddag
  • Tillgång till spaavdelningen med pool, bastu, mineralsaltsbad samt en utomhusjacuzzi. Badrock, handduk och tofflor ingår till låns

Pris: 2885 sek per person i dubbelrum.
Enkelrumstillägg: 500 sek 

ANMÄLAN

till vårt event på Hallwylska den 26/9 17:00-20:00

JUST NU

fredags-underhållning

Med start 11/9 har vi under höstens fredagskvällar underhållning. 

2/10 Trubadur Peter Mörlin underhåller på flygel och gitarr i restaurangen kl. 19-22. 

höstlov v.44

Under höstlovet har vi rabatt enligt följande.

Boka 2 nätter eller fler med halv-eller helpension.

2 nätter 10% rabatt

3 nätter 20% rabatt

4 nätter eller fler 30% rabatt

Aktiviteter, lekrum och utökade barntider på spa

bubbelprovning 9/10

Den 9 oktober håller vi i en av våra uppskattade bubbelprovningar. Tillsammans med vår duktiga sommelier får du prova utvalda mousserande viner samt vårt utbud av Taittinger champagne. 

Även spaentré, 4-rätters middag och övernattning i våra lantromantiska hotellrum ingår i paketet.

Winemaker's dinner 24/10

Vi välkomnar den ekologiska vinmakaren Léon Femfert från Nittardi och njuter av en guidad vinprovning tillsammans med en 5-rätters middag, spavistelse och övernattning.